Lietuviai baigė kovas Pasaulio riedslidžių čempionate

Rugpjūčio 7-11 dienomis Madonoje (Latvija) slidininkai varžėsi Pasaulio riedslidžių čempionate. Tarp stipriausiųjų pasaulio sportininkų šiose varžybose dalyvavo ir Lietuvos slidininkai.

Šiose varžybose Lietuvai atstovavo jaunimo ir suaugusiųjų rinktinių nariai:

Vyrai: Tautvydas Strolia ir Stepan Terentjev.
Moterys: Martyna Biliūnaitė.

Jaunimo vaikinai: Edvinas Šimonutis, Paulius Januškevičius, Irmantas Žilinskas.
Jaunimo merginos: Samanta Grigorjeva, Fausta Repečkaitė, Emilija Siavro.

Pirmąją varžybų dieną sportininkai varžėsi atskiro starto distancijoje klasikiniu stiliumi. Geriausiai tarp tautiečiu sekėsi Edvinui Šimonučiui, kuris 20 kilometrų ilgio distancijoje iškovojo 15-ą vietą. Paulius Januškevičius užėmė 20-ą vietą, o Irmantas Žilinskas liko 29-as. Jaunimo merginų tarpe Fausta Repečkaitė, Samanta Grigorjeva ir Emilija Siavro atitinkamai užėmė 20-22 vietas. Stipriausiųjų moterų tarpe Martyna Biliūnaitė užėmė 22-ą vietą. Vyrų grupėje lietuviai nestartavo.

Rugpjūčio 9-ą dieną laukė itin greita 200 metrų sprinto laisvuoju stiliumi rungtis. Geriausiai tarp lietuvių šios dienos varžybose sekėsi Pauliui Januškevičiui, kuris jaunimo vaikinų grupėje užėmė aukštą 6-ą vietą. Edvinas Šimonutis buvo 14-as, o Irmantas Žilinskas liko 26-oje vietoje. Jaunimo merginų tarpe Emilija Siavro pateko į stipriausiųjų dvidešimtuką (19 vieta), Fausta Repečkaitė buvo 20-a, o Samanta Grigorjeva liko 22-a.

Stipriausiųjų vyrų tarpe Lietuvos atstovai nedalyvavo, o moterų grupėje Martyna Biliūnaitė užėmė 21-ą vietą.

Rugpjūčio 10-ą dieną dalyviai varžėsi bendro starto distancijose laisvuoju stiliumi, kurioje startavo tik trys sportininkai iš Lietuvos. Stipriausiųjų vyrų grupėje Tautvydas Strolia užėmė 29-ą vietą, o Stepan Terentjev nefinišavo. Jaunimo vaikinų tarpe Irmantas Žilinskas liko 30-oje vietoje.

Sporta un atpūtas bāze "Smeceres sils" nuotrauka.

Paskutinę varžybų dieną dalyvių laukė komandinio sprinto rungtis, kur kiekvienoje grupėje varžėsi ir komandos iš Lietuvos. Pirmosios prie starto linijos stojo jaunimo merginos, kurios distancijos pabaigoje ratu buvo aplenktos kitų varžovių ir liko 8-oje vietoje. Stipriausiųjų moterų tarpe Lietuvos komandai taip pat atiteko 8-a vieta. Jaunimo vaikinų grupėje lietuviams iki paskutiniojo rato pavyko išlikti pirmaujančioje grupelėje, tačiau rato pabaigoje lyderiai padidino tempą atitrūkdami nuo likusių dalyvių, todėl jaunieji Lietuvos slidininkai liko 8-oje vietoje. Stipriausių vyrų grupėje dalyviai iki paskutinių ratų laikėsi grupėje, tačiau lemiami spurtai išskaidė komandas ir komanda iš Lietuvos liko 13-oje vietoje.

Pasibaigus Pasaulio riedslidžių čempionatui sportininkai toliau ruošis artėjančiam žiemos varžybų sezonui ir artimiausiu metu savo jėgas išbandys Lietuvos vasaros slidinėjimo čempionate Ignalinoje, rugsėjo 14-15 dienomis.