Lietuva turi tarptautinius standartus atitinkančią slidinėjimo trasą

Lietuvos slidininkai pastaruoju metu gyvena džiugesnėmis nuotaikomis. Po ilgų projektavimo darbų bei trasos planavimo procedūrų Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) homologavo 1,1 km. (sprinto)  ir 2,5 km. slidinėjimo distancijas Ignalinoje. Dabar Lietuvos žiemos sporto centrui (LŽSC) atsiveria galimybės organizuoti įvairaus masto slidinėjimo varžybas.homologation

LŽSC kartu su Lietuvos nacionaline slidinėjimo asociacija (LNSA) jau eilę metų, pasitelkdama į pagalbą Suomijos ekspertus, projektavo bei ieškojo geriausių alternatyvų tarptautinio lygio slidinėjimo trasoms paruošti. Reikalavimai joms gana aukšti: homologacija apibrėžia ne tik aukščio skirtumą, kuris trasoje negali viršyti 50 metrų, maksimalų pakilimą – privalo būti tarp 10-30 metrų sprinto distancijoje ir 30-50 metrų 2,5 km. distancijoje, bendrą pakilimą – 20-60 metrų sprinte ir 75-105 metrai 2,5 km. rate, bet ir starto bei finišo zonų išdėstymą, plotą. Taipogi, reglamentuojamas įkalnių statumo laipsnis, trasų plotis.

Kitas svarbus reikalavimas sertifikuojant trasas, tai jog esant nepalankiems žiemos orams slidinėjimo trasos būtų padengtos dirbtiniu sniegu. Tam LŽSC jau yra pasirengęs.

Slidinėjimo trasų homologavimas yra svarbus žingsnis vystant slidinėjimą Lietuvoje. Dabar čia vykdomų varžybų rezultatai bus vertinami FIS skiriamais taškais, kurie ne tik parodo sportininkų lygį tarptautinėje arenoje, bet yra ir pagrindinis kriterijus atrankoje į Žiemos olimpines žaidynes. Toks varžybų statusas turėtų pritraukti ne tik daugiau lietuvių, bet ir kaimyninių valstybių sportininkų. Pirmosios tarptautinės varžybos Ignalinoje, įtrauktos į FIS kalendorių, planuojamos 2016 m. gruodžio 29-30 dieną.