Liepkalnyje prasidejo slidinėjimo sezonas

liepkalnisPraėjusį šeštadienį, lapkričio 28 d, vidurdienį Liepkalnio trasos Vilniuje paskelbė žiemos sezono pradžią – čia atidarytos slidinėjimo trasos. Savaitgalį veikė dvi trasos ir du keltuvai.

Vilniaus Liepkalnį storas sniego sluoksnis nuklojo dar ketvirtadienį. Liepkalnio slidinėjimo trasoje nuo trečiadienio įjungtos dirbtinio sniego patrankos. „Per valandą išpurškiama apie 200 kub. metrų sniego. Patrankas įjungiame, kai yra 2 laipsnių šaltis. Jeigu yra šilčiau – sniegas tirpsta. Mums idealiausia, kai yra tarp 5 ir 7 laipsnių šalčio. Tuomet sniegas labai greitai gaminamas ir būna didelės pusnys“, – sakė trasą prižiūrintis darbuotojas.

Darbininkai sakė, kad plušėjo per naktį – naktį šalčiau, todėl ir sniegas gaminamas kur kas greičiau. „Kai naktį reikia nuolat užlipti ir nulipti nuo kalno, stumdyti sniego patrankas, jas perkelti vis į kitą vietą… Tai yra labai sunku. Toli gražu nėra taip romantiška dirbti pusnyje, kaip manote“, – nusijuokė darbininkas.

Liepkalnyje veikia 10 trasų, iš kurių visos yra atnaujintos. Jos suskirstytos pagal sudėtingumo lygį, kad sau tinkamą maršrutą rastų kiekvienas nuo pradinuko iki veterano. Viena žalia trasa skirta pradedantiesiems, keturios mėlynos – vidutiniokams, trys raudonos – pažengusiems ir viena juoda – ypač patyrusiems slidinėtojams. Į jas iš viso kelia dešimt keltuvų – du vaikiški, septyni jau pažįstami bugeliniai keltuvai ir vienas visiškai naujas, skirtas sniego parkui bugelinis keltuvas.

Galerija: trasų ruošimas

Galerija: pirmieji lankytojai Liepkalnyje