Liepkalnio slidinėjimo trasos laukia žiemos: atidarymui tereikia trupučio šalčio

liepkalnyje-purskiamas-sniegas-5475bafaa0bfc

UAB „Trade State“ nuotrauka

Liepkalnio slidinėjimo trasas prižiūrintys darbuotojai vis žvalgosi į dangų ir termometrą. Ištisus metus darbas čia virė, pasitelkta Latvijoje įgyta patirtis, skirta nemažai investicijų. Visa tai tam, kad Vilniaus slidininkai atvykę ant pamėgtojo Liepkalnio nustebtų. Dėl kokybės, žada kalną prižiūrinti bendrovė.

Liepkalnio slidinėjimų trasų šeimininkai, bendrovė „Trade state“, tvirtina, kad kalbas naujajam žiemos sezonui intensyviai ruošėsi visus metus, pirko įrangą, statė naujas trasas ir tobulino esamas, samdė darbuotojus. Sezonas čia gali prasidėti vos paspaudus pirmajam šaltukui: pirmasis Liepkalnio renovacijos etapas eina į pabaigą.

Sniegą garantuos 10 patrankų

Pasirodo, Liepkalnio darbui ne tik kad nereikia sniego pūgų ir naujo ledynmečio, bet užtenka viso labo -3 ºC temperatūros ir jau galima gaminti sniegą. Šiemet tuo rūpinsis net 10 sniego patrankų, naujai įrengtas didelis vandens rezervuaras ir nauja siurblinė. Ši galinga vandens ir elektros sistema užtikrins visų sniego patrankų darbą, garantuos, kad sniegas trasose bus kokybiškas ir pagamintas laiku.

Žinoma, pasigaminti sniego neužtenka, jį reikia ir prižiūrėti, tam nupirkti trys retrakai (vienas iš jų specialiai pritaikytas „Snow parko“ priežiūrai) sniego lyginimui. Paruošus trasas jose bus galima slidinėti ir esant pliusinei temperatūrai, nes mažiausias sniego dangos storis – 30 cm, tad sniegas greit netirps. Vienintelė stichija, galinti pakenkti sniego dangai, yra lietus, nes jis greitai ištirpdo sniegą.

Daugiau trasų, kels nauji keltuvai

Iš viso Liepkalnyje šį sezoną veiks 10 trasų, iš kurių dalis – visiškai naujos, o likusios atnaujintos ir patobulintos. Jos suskirstytos pagal sudėtingumo lygį, kad sau tinkamą maršrutą rastų kiekvienas nuo pradinuko iki veterano. Žalia trasa skirta pradedantiesiems, keturios mėlynos – vidutiniokams, trys raudonos – pažengusiems, o viena juoda – ypač patyrusiems slidininkams. Į jas iš viso kels devyni keltuvai – du vaikiški, du jau veikę ankstesniais metais ir penki visiškai nauji keltuvai.

Atsidarius pagrindinėms trasoms, Liepkalnis ketina pilnu pajėgumu imtis ir „Snow parko“ įrengimo – didžiausio snieglentininkų džiaugsmo. Jis šį sezoną bus ne tik didesnis, bet ir turės apie 20 įvairaus sudėtingumo figūrų, o jo priežiūrai įsigytas papildomas retrakas „Parkbully“, skirtas specialiai šio parko priežiūrai.

Saugumu ir patogumu pasirūpinta

Liepkalnio slidinėjimo trasas prižiūrinti bendrovė tvirtina itin didelį dėmesį skirti saugumui – įrengtos penkios stacionarios apsauginių tinklų linijos bei apsauginiai čiužiniai, o esant poreikiui, apsaugų bus statoma ir daugiau.

Taip pat visi norintys galės mokytis ir tobulinti įgūdžius naujoje Liepkalnio slidinėjimo mokykloje, kurioje dirbs profesionalūs instruktoriai. Didesnis bus ir nuomos punktas, kuriame atsiras visiškai naujo inventoriaus – iš viso apie 300 slidžių bei 200 snieglenčių, kurių dalis pritaikyta vaikams.

Kalnas bus moderniai apšviestas, todėl slidinėti galima bus iki nakties – trasos veiks net iki 22-24 valandos. Taip pat iš naujai sumontuotos garso sistemos sklis muzika.

Įrengta ir automobilių stovėjimo aikštelė, jos dalis padengta skalda, todėl tikimasi išvengti purvynų.

Kol kas organizatoriai nepateikia atsakymo tik į vieną klausimą – kada kalnas bus atidarytas slidininkams.

Šaltinis: 15min.lt