Išskirtinį sezoną vainikavo trofėjai

Pirmą sezoną suaugusiųjų varžybose startavusi kalnų slidininkė Eglė Augustaitytė ne tik įgijo neįkainojamos patirties, bet ir papildė trofėjų kolekciją.

E.Augustaitytės sezonas.

Asmeninio archyvo nuotr. E.Augustaitytės sezonas

Septyniolikmetei vilnietei Eglei Augustaitytei nesenai pasibaigęs sezonas buvo išskirtinis. Ji sėmėsi meistriškumo paslapčių Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) stovykloje Italijoje, pirmą kartą išbandė jėgas suaugusiųjų FIS varžybose, kuriose pelnyti taškai padėjo patekti į antrąsias jaunimo žiemos olimpines žaidynes Lilehameryje.Itin skambus buvo ir paskutinis sezono akordas. Suomijos kalnų slidinėjimo kurorte Piuhoje vykusiame Baltijos taurės varžybų trečiajame etape E.Augustaitytė net kelis kartus kopė ant garbės pakylos.
„Super-G“ rungtyje lietuvė iškovojo trečiąją vietą elito grupėje ir buvo antra tarp jaunimo iki 21 m. Dvikovėje („Super-G“ ir slalomas) E.Augustaitytė tarp elito sportininkių buvo ketvirta, o jaunimo grupėje – trečia.
SetHeight800-kalnai-10-of-18

E. Augustaitytė su A. Drukarov Lillehammer 2016 jaunimo olimpinėse žaidynėse

Šie rezultatai bei stabilūs pasirodymai kitose lenktynėse Piuhoje, o taip pat pirmuose Baltijos taurės etapuose Druskininkuose ir Siguldoje padėjo E.Augustaitytei iškovoti trečiąją vietą galutinėje elito įskaitoje ir tapti vicečempione jaunimo grupėje. Ją pranoko tik Latvijos rinktinės narės seserys Evelina ir Leldė Gasūnės. Už Lietuvos sportininkės nugaros liko kelios dešimtys konkurenčių – iš viso Baltijos taurės varžybų bendroje įskaitoje klasifikuota 50 kalnų slidininkių. Tarp jų – ir dar dvi lietuvės: tik pirmame etape dalyvavusi olimpietė Ieva Januškevičiūtė (27-oji vieta) ir E.Augustaitytės treniruočių draugė „Alpių Aido“ klube Greta Piliponytė (14).
Piuhoje net trys slalomo ir dvi slalomo milžino varžybos turėjo FIS statusą, tad čia sportininkai rungėsi ne tik dėl apdovanojimų, bet ir FIS taškų. Jie skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderių ir yra labai svarbūs sudarant pasaulinį reitingą, kovojant dėl geresnių starto pozicijų tarptautinėse lenktynėse, o artėjant olimpinėms žaidynėms šie taškai yra vienas pagrindinių olimpinės atrankos kriterijų.
Dabar trenerės Anželos Aleksandravičienės auklėtinės E.Augustaitytės slalomo taškų asmeninis rekordas yra 104,90 (iki varžybų Piuhoje buvo 123,25), didžiojo slalomo – 129,11 (buvo 185,02).
„Puiku, kad turėjau galimybę net mėnesį treniruotis FIS stovykloje. Jaučiu, kad ji man labai padėjo tobulėjant ant statesnių šlaitų ir ruošiantis jaunimo olimpiadai. Pasirodymu olimpiadoje taip pat esu patenkinta. Labai norėjau patekti į trisdešimtuką, tą ir padariau didžiajame slalome. Gaila, kad nebaigiau slalomo trasos. Labai džiaugiuosi Baltijos taurės rezultatais, ypač gerokai pagerintais FIS taškai. Tad sezonu esu patenkinta“, – apibendrino E.Augustaitytė.
Vilniaus Jėzuitų gimnazijos mokinė šį sezoną vadina sugrįžimo, nes praėjusią žiemą ji praleido studijuodama pagal mainų programą Austrijoje ir sportui skyrė daug mažiau dėmesio.
Piuhoje E.Augustaitytė buvo vienintelė lietuvė suaugusiųjų varžybose. O jaunųjų kalnų slidininkų lenktynėse startavo du lietuviai – Oskaras Karlavičius iškovojo Baltijos taurę dvylikamečių ir jaunesnių sportininkų grupėje, o Smiltė Bieliūnaitė užėmė antrąją vietą tarp 13-14 metų merginų.
Vyrų elito grupės galutinėje įskaitoje septintoji vieta atiteko Lietuvos kalnų slidinėjimo lyderiui Rokui Zaveckui. Tarp 91 klasifikuoto sportininko dar pateko Vilius Aleksandravičius (19-oji vieta) ir Giedrius Zaveckas (63).
„Masters“ grupėje taškų pelnė 24 slidininkai. Tarp jų ir aštuoni lietuviai: Jurgis Janulionis (8), Adomas Janulionis (9), Paulius Augūnas (10), Andrius Grigaras (12), Simonas Masalskas (13), Aistis Domkus (16), Saulius Ivanauskas (17), G.Zaveckas (20).