Ignalinoje – Mažųjų slidinėjimo tautų taurės varžybos

Ignalinoje baigėsi dvi dienas trukusios Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) Mažųjų slidinėjimo tautų (Small Evolving Ski Nations) 2017/2018 m. sezono taurės varžybos.

Pirmąją varžybų dieną vykusiame 1,1 km sprinto laisvu stiliumi varžybose nugalėjo išvakarėse iš Pjongčango Žiemos Olimpinių žaidynių sugrįžęs Modestas Vaičiulis, finale aplenkęs latvį Raimo Vigants ir Tautvydą Strolią.

Modestas Vaičiulis: „Iš Pjongčango grįžome tik vakar. Pasikeitė laiko juosta, poilsio buvo mažai, bet norėjau sudalyvauti varžybose namų aplinkoje, tarp savų. Šios varžybos buvo mano pirmasis „tarptautinis“ startas Lietuvoje šį sezoną. Todėl labai norėjosi stoti prie starto linijos bei įrodyti sau ir kitiems, kad galiu nugalėti.“

Moterų grupėje pirma finišo liniją kirto estė Aiki Jalakas, aplenkusi Vitaliją Kutkauskaitę ir tautietę Anni Jalakas.

Sekmadienį moterys varžėsi 5 kilometrų, o vyrai – 10 kilometrų laisvu stiliumi distancijoje. Sportininkai varžėsi naujoje, visus tarptautinius reikalavimus atitinkančioje bei ypatingai sunkioje trasoje.

Moterų grupėje nugalėjo biatlonininkė Natalija Kočergina, trasoje užtrukusi 12 minučių 37.1 sek. Antrąją vietą užėmė dar viena Lietuvos biatlono rinktinės narė Gabrielė Leščinskaitė (+1:08.7), o trečiąją – Vitalija Kutkauskaitė (+2:08.1).

Vyrų grupėje pirmąsias dvi vietas taip pat užėmė Lietuvos biatlono rinktinės narai. Nugalėjo Vytautas Strolia, distanciją įveikęs per 21 minutę 38.7 sekundes. Antroji vieta atiteko Karoliui Dombrovskiui (+30.3), o trečioji – latviui Raimo Vigants (+44.1).

Be lietuvių varžybose rungėsi slidininkai iš Estijos, Latvijos, Vengrijos, Libano bei Trinidado ir Tobago.

Kovo 10-11 dienomis Lietuvos žiemos sporto centre Ignalinoje vyks paskutinis Lietuvos slidinėjimo čempionato etapas, kuriame slidininkai varžysis komandiniame sprinte ir 5/10 kilometrų distancijoje klasikiniu stiliumi.

Sprinto varžybų nuotraukų albumas;
Distancijos laisvuoju stiliumi nuotraukų albumas;

Sprinto rezultatai (Moterys | Vyrai)
5/10 km distancijos rezultatai (Moterys | Vyrai), tarpiniai laikai (Moterys | Vyrai)