Galingas Specialiųjų žaidynių finišas: lietuviai šlavė medalius

Paskutinę Specialiųjų žiemos olimpinių žaidynių Austrijoje dieną Lietuvos delegacija nugvelbė dar penkis aukso ir po vieną sidabro bei bronzos medalius.

Aurimas Jasiulionis, Jonas Urbonovičius, Aušra Burbulytė, Zenonas Misiūnas ir Erikas Garbulis

Klasikinėse slidinėjimo kroso 2,5 km lenktynėse Rūta Tuskenytė finišavo per 9:04,50 min ir iškovojo aukso medalį. Lietuvė aplenkė dvi kanadietes Sarah McCarthy ir Tracey Melesko.

Slidinėjimo kroso laisvuoju stiliumi 2,5 km finalo lenktynėse auksu pasipuošė Aušra Burbulytė (11:27,80). Lietuvė pranoko dvi kanadietes, Liuksemburgo ir Švedijos atstoves.

Vyrų lenktynėse auksą iškovojo Erikas Garbulis, nuotolį įveikęs per 9:35,50 min. Slidininkas aplenkė varžovus iš Estijos, Rusijos, Latvijos ir Norvegijos.

Dar vieną aukso medalį pridėjo Jonas Urbanovičius (11:06,30). Lietuvis buvo greitesnis už Kazachstano, Italijos, Vokietijos ir Austrijos slidininkus.

Lietuvos sniegbridininkė Daiva Savalevaitė iškovojo auksą 400 metrų finale. Lietuvė distanciją įveikė per 2:03,26 min, aplenkusi dvi latves ir Honkongo atstovę.

Vyrų varžybose sidabrą iškovojo Paulius Butautas (1:30,31), o bronza atiteko Rimvydui Kriauzliui (1:30,83). Finale bėgo septyni dalyviai.

Penktadienio vakarą Grace bus surengta iškilminga žaidynių uždarymo ceremonija.

Lietuvos delegacijos kraityje iš viso jau 23 medaliai. Tai daugiau nei prieš ketverius metus buvo iškovota Pietų Korėjoje vykusiose žaidynėse.

Medalininkų sutiktuvės rengiamos šeštadienį, 13:30 val., Vilniaus oro uoste.

Specialiosios žaidynės

Specialiosios žaidynės yra skirtos intelekto sutrikimų turintiems žmonėms ir visai visuomenei, kuri, stebėdama ir dalyvaudama drauge, įgyja daugiau atsakomybės bei supratimo apie visuomenės narius, turinčius specialių poreikių.

Žaidynėse dalyvauja 107 valstybių sportininkai, kurie varžosi devynių sporto šakų varžybose.

Lietuviai dalyvaus trijų sporto šakų varžybose: startuos 7 slidininkai, 6 sniegbridininkai ir 15 salės ritulininkų. Nors mūsų šalies atletai žaidynėse dalyvaus ketvirtą kartą, salės ritulio žaidėjams tai bus debiutas.

Visą mūsų šalies delegaciją sudaro 38 asmenys: 28 sportininkai, 8 treneriai, delegacijos vadovas ir jo padėjėjas.

Lietuvos specialieji olimpiečiai iš pastarųjų vasaros žaidynių Los Andžele 2015 metais grįžo laimėję net 17 medalių, iš jų 9 aukso.

Specialiosios vasaros ir žiemos olimpiados apima 32 skirtingas sporto šakas, judėjime dalyvauja daugiau nei 4,2 mln. atletų 170 šalyse. Specialiosios olimpinės žaidynės pirmą kartą buvo subrandintos 1968 metais JAV prezidento Johno Kennedy sesers Eunice Kennedy Shriver.

Kaip ir olimpinės žaidynės, taip ir Specialioji olimpiada vyksta žiemą ir vasarą. Tiek vasaros, tiek žiemos Specialioji olimpiada vyksta kas ketverius metus.

Šaltinis: www.15min.lt