FIS organizuotoje snieglenčių ir slidinėjimo laisvuoju stiliumi stovykloje Šveicarijoje prakaitą liejo ir Lietuvos sportininkai

Balandžio 13 – 18 dienomis Šveicarijos Silvaplana miestelyje buvo surengta tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) organizuota mokomoji slidinėjimo laisvu stiliumi bei snieglenčių sporto stovykla, kurioje dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.

Stovyklos dalyviai

Pagal FIS slidinėjimo sporto vystymo programą surengtoje stovykloje dalyvavo jaunieji sportininkai iš mažųjų slidinėjimo šalių: Lietuvos, Estijos, Serbijos ir Libano. LNSA į šią stovyklą delegavo 5 sportininkus: slidininkus laisvuoju stiliumi Mantą Točelį su Miku Glatkausku, snieglentininkus Motiejų Morauską, Augustą Dudėną, Domą Užpolevičių ir trenerius Tadą Malinauską bei Artūrą Morauską.

Stovyklos programą sudarė ne tik „Slopestyle“, „halfpipe“ ir „Big Air“ treniruotės aukščiausio lygio Corvatsch sniego parke, kuriose sportininkams pastabas bei patarimus suteikė geriausi FIS ekspertai, bet ir vaizdo įrašų analizavimas ar paskaitos su profesionaliais šio sporto atstovais. Taip pat dalyviai rinkosi įvairaus pobūdžio susirinkimuose, įrangos ruošimo paskaitose, teisėjavimo pratybose ar trenerių susirinkimuose.

„Nuostabu matyti šių dviejų sporto šakų sportininkus bei trenerius dirbančius bei tobulinančius savo įgūdžius kartu. Džiugu, kai kiekvienas gali pasidalinti savo turima patirtimi bei turėti puikų laiką tokioje tarptautinėje grupėje“ – stovyklą pakomentavo slidinėjimo laisvu stiliumi bei snieglenčių sporto koordinatorius Martijn Oostijk.

Išlydėdama sportininkus iš stovyklos, Tarptautinė slidinėjimo asociacija tikisi, kad sportininkai į namus grįš papildę žinių bagažą bei su nauja patirtimi, kuria galės pasinaudoti varžybose ateityje.