Baltic Cup taurės varžybose lietuvis tarp 6 geriausiųjų

zaveckas_baltic cupDruskininkų „Snow Arenoje“ pasibaigė pirmojo Baltijos taurės etapo elito grupės varžybos. Pirmąją varžybų dieną ant nugalėtojų pakylos vyrų grupėje lipo du broliai latviai – Kristapas ir Mikas Zvejnekai bei čekas Danielius Paulus.

Moterų grupėje pirmąsias tris vietas pasidalino Latvijos kalnų slidininkės, seserys Lelde ir Evelina Gasunos bei Agnese Aboltina.

Antrąją varžybų dieną čempiono titulą vėl apgynė latvis K.Zviejnekas. 65 vietą pasaulio slidinėjimo reitingo vietą užimantis kalnų slidininkas 1.55 sek. aplenkė savo artimiausią konkurentą Romaną Muriną iš Slovakijos. Trečiasis liko Jurijus Daniločkinas iš Baltarusijos.

Moterų grupėje pirmąją ir antrąją vietas, kaip ir pirmosios dienos varžybose, pasidalino seserys latvės Lelde ir Evelina Gasunos. Trečioji liko Rusijos atstovė Anastasia Gornostaeva.

Lietuvai atstovavęs Rokas Zaveckas pirmąją dieną liko šeštas, antrąją dieną nukrito pozicija žemiau ir liko septintas. Ieva Januškevičiūtė pirmąją varžybų dieną buvo vienuolikta, antrąją pakilo į devintąją poziciją.

Tokio lygio varžybos Lietuvoje vyko pirmąjį kartą. Tai – naujas puslapis ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio kalnų slidinėjimo istorijoje. Varžybos, kuriose sportininkams buvo skiriami Pasaulio slidinėjimo federacijos reitingo taškai uždaroje slidinėjimo arenoje, vyko pirmąjį kartą.

Varžybose dalyvavo apie 300 sportininkų iš 15 pasaulio šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vengrijos, Airijos, Čekijos, Turkijos, Ispanijos, Rumunijos, Slovakijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Olandijos. Varžybas organizavo Latvijos slidinėjimo asociacija ir „Snow Arena“.