Baltic Cup varžybos Druskininkuose

bclogoJau šį savaitgalį Druskininkų „Snow Arenoje“ įvyks pirmasis „Snow Baltic Cup 2016“ tarptautinių varžybų etapas. Šiuo metu vieninteliame uždarame slidinėjimo komplekse Baltijos šalyse vyksta intensyvūs pasirengimo darbai. Lapkričio 7-8 dienomis į Lietuvą suvažiuos sportininkai net iš 13 pasaulio šalių.

Tokio lygio varžybos Druskininkuose vyks antrąjį kartą. Pernai Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) suteikė teisę organizuoti vieną iš „Baltic Cup“ varžybų etapų. Po jų buvo vertinamas arenos tinkamumas vykdyti tokio rango varžybas ir organizatorių kompetencija. Pasak Druskininkų „Snow Arenos“ direktoriaus Andriaus Stasiukyno, teigiami vertinimai lėmė, kad šiemet varžybos buvo įtrauktos į oficialų taurės etapų kalendorių.

Varžybų programa:
lapkričio 7 d. SL FIS ENL U21; Elite 1999+; Masters 1981 ir vyresni;
lapkričio 7 d. SL U12; U14; U16;
lapkričio 7 d. 19.00 val. Atidarymo ceremonija, apdovanojimai ir PASTA PARTY “Snow Arena”.

lapkričio 8 d. SL FIS ENL U21; Elite 1999+; Masters 1981 ir vyresni;
lapkričio 8 d. SL U12; U14; U16.

„Tarptautinė slidinėjimo federacija patvirtino, kad tiek mūsų trasa, tiek pačių varžybų organizavimas bei vykdymas atitinka visus tarptautinėms varžyboms keliams reikalavimus. Esame vienintelė vieta Baltijos šalyse, kur galima vykdyti tarptautinio lygio varžybas spalio-lapkričio mėnesiais. Šiemet tikimės sulaukti dar daugiau slidinėjimo profesionalų nei pernai“, – kalbėjo A.Stasiukynas.

Jau yra žinoma, kad Lietuvai atstovaus olimpiečiai Rokas Zaveckas ir Ieva Januškevičiūtė. Pernai sportininkai atitinkamai užėmė trečiąją ir ketvirtąją vietas. Viso Lietuvą elito grupėje atstovaus 5 moterys bei 4 vyrai.

Šiuo metu „Snow Arenoje“ pagal specialią technologiją yra puškiamas sniegas ir ruošiama kieto pagrindo trasa varžyboms. Uždaro slidinėjimo komplekso specialistai trasas varžyboms ruošia jau trečius metus, todėl kaskart yra ieškoma vis geresnių sprendimų, kurie suteiktų galimybę aukščiausio lygio sportininkams siekti geriausių rezultatų.

Po pirmojo „Snow Baltic Cup 2016“ etapo Druskininkuose varžybos kelsis į Latviją ir Suomiją. Trys taurės etapai bus vykdomi Siguldoje ir vienas Pyha mieste. Pasak A.Stasiukyno tai, kad vienas iš varžybų etapų yra vykdomas Lietuvoje teikia vilčių, jog ateityje užaugs gausesnė perspektyvių slidininkų karta.

Užsiregistravusių dalyvių sąrašas elito grupėje;

Kiti užsiregistravę dalyviai;

Visa informacija (anglų kalba).