Baigėsi Lietuvos slidinėjimo čempionatas

Marija Kaznačenko

Savaitgalį Madonoje (Latvija) vyko atviras Lietuvos slidinėjimo čempionatas.

Pirmą kartą istorijoje Lietuvos čempionatas atitiko Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) keliamus reikalavimus varžyboms. Varžybų organizavimas, trasos įrengimas, teisėjavimas ir kiti įvykdyti reikalavimai leido įtraukti Lietuvos čempionatą į FIS varžybų kalendorių, o sportininkai šiose varžybose galėjo kovoti dėl FIS reitingo taškų.

Dėl čempionato apdovanojimų varžėsi per 100 slidininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, o taip pat po vieną slidininkę iš Serbijos ir net Brazilijos.

Penktadienį, pirmąją varžybų dieną, spaudžiant -23 C° laipsnių šalčiui, vyko sprinto laisvu stiliumi varžybos.

Vyrų grupės finale varžovams vilčių nepaliko Lietuvos rinktinės lyderis Modestas Vaičiulis, šiemet sėkmingai startavęs keliuose Pasaulio taurės etapuose. Antąją vietą finale užėmė baltarusis Leanid Karneyenka, o trečiąją – Tautvydas Strolia.

Modestas Vaičiulis

Moterų grupėje abi pirmąsias vietas iškovojo Estijos atstovės. Pirmoji finišo liniją kirto Seila Peek, o antrąją vietą užėmė Piret Parnik. Trečioji vieta atiteko latvei Ingai Paškovskai. Greičiausią laiką sprinto kvalifikacinėse varžybose pasiekusi lietuvė Marija Kaznačenko finale finišavo ketvirtoje vietoje.

Šeštadienį sportininkai varžėsi klasikinio stiliaus varžybose. Vyrai turėjo įveikti 10 kilometrų, o moterys – 5 kilometrų distanciją.

Vyrų grupėje vėl nepralenkiamas buvo Modestas Vačiulis, 10 kilometrų nuotolį įveikęs per 26 min. 23 sek. Antrąją vietą iškovojo latvis Indulis Bikše (+6.1), o trečiąją – estas Martti Himma (+9.1).

Moterų grupėje 5 kilometrų distanciją greičiausiai įveikė baltarusė Velentina Kaminskaya (15:39.2). Antroji vieta atiteko estei Seilai Peek (+14.7), o trečioji – lietuvei Marijai Kaznačenko (+39.3).

Paskutiniąją varžybų dieną vyrai varžėsi 15, o moterys – 10 kilometrų distancijoje laisvuoju stiliumi.

Vyrų grupėje greičiausias buvo lietuvis Stepan Terentjev (35:58.6), aplenkęs 2007 metų Pasaulio vicečempioną šioje rungtyje baltarusį Leanid Karneyenka (+9.8) ir latvį Oskars Muižnieks (+31.5).

Moterų grupėje nugalėjo lietuvė Marija Kaznačenko (28:33.5). Antrąją vietą iškovojo latvė Inga Dauškane (+1:13.4), o trečiąją – taip pat latvė Inga Paškovska (+2:51.0).xc_skiing_ltu_2016-007

„Šių varžybų atitikimas FIS reikalavimams yra didelis žingsnis į priekį. Galimybė Lietuvos slidinėjimo čempionate gauti FIS reitingo taškų ateityje pritrauks daugiau sportininkų iš užsienio šalių. Lietuvos čempionatas taps labiau matomas, didės konkurencija. Jau šiame čempionate matėsi, kad lietuviai atsakingiau ruošėsi startams. Madonoje puikios sąlygos slidinėti, visi atvyko anksčiau ruoštis varžyboms, daugiau dėmesio buvo skiriama slidžių ruošimui, testavimui, nusiteikimui prieš varžybas. Visi norėjo kovoti ne tik dėl čempionato apdovanojimų, bet ir pasikelti savo reitingą.“ – pasibaigus čempionatui pasakojo Lietuvos slidinėjimo rinktinės trenerė Kazimiera Strolienė.

Kitas Lietuvos slidinėjimo čempionato etapas vyks kovo pradžioje Ignalinoje.