Apdovanojimai – ir namie, ir svetur

Mūsų šalies kalnų slidininkai praėjusią ir šią savaitę dalyvavo varžybos Italijoje, Latvijoje, Čekijoje ir Lietuvoje.

Italijoje – asmeninis rekordas
Geriausią asmeninį karjeros rezultatą pasiekė po Pjongčango olimpinių žaidynių į varžybų sūkurį pasinėręs 18-metis Andrejus Drukarovas. Abetone (Italijoje) vykusiose tarptautinėse varžybose atletas iš Lietuvos kopė ant garbės pakylos didžiojo slalomo rungtyje.
Tik italui Andreai Zampolini 0,68 sek. nusileidęs A.Drukarovas iškovojo antrąją vietą tarp 56 sportininkų ir gavo 44,06 FIS (Tarptautinė slidinėjimo federacija) taško.
Varžybų akimirka.
FIS taškai, skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio ir kelis kitus duomenis, yra vienas svarbiausių rodiklių olimpinėje atrankoje, taip pat daug lemia siekiant gauti geresnę starto poziciją tarptautinėse varžybose. Kuo mažiau taškų tuo geresnis rezultatas.
Absoliutus Lietuvos rekordininkas yra JAV Lietuvis Linas Vaitkus.  1997 m. jis didžiojo slalomo rungtyje gavo 43,86 taško. A.Drukarovo asmeninis rekordas buvo 45,64 taško slalomo rungtyje.
A.Drukarovas dar tris kartus startavo Abetone. Sykį jis nefinišavo slalomo lenktynėse, o po to šioje rungtyje buvo tryliktas (57,28 FIS taško). Dar kartą kovojęs didžiojo slalomo varžybose olimpietis užėmė 17-ąją vietą (51,81 FIS taško).
Iš viso po vasario 25-ąją finišavusių Pjongčango olimpinių žaidynių Liucernos (Šveicarija) universiteto pirmakursis startavo net šešiose lenktynėse.
Kopė ant garbės pakylos
Sėkmingas praėjęs savaitgalis buvo ir 2014 m. Sočio olimpinių žaidynių dalyviui Rokui Zaveckui. Jis iškovojo net tris antrąsias vietas FIS varžybų statusą turinčios Baltijos taurės antrajame etape Siguldoje. Vilnietis dukart buvo antras slalome (74,29 ir 82,61 FIS taško) ir sykį – paraleliniame slalome.
Tuščiomis neliko ir Vilius Aleksandravičius, visose trejose Baltijos taurės antrojo etapo lenktynėse užėmęs penktają vietą, nes šiose varžybose apdovanojimai įteikiame šešiems greičiausiems kalnų slidininkams. Pirmose slalomo lenktynėse lietuvis pelnė 116,73 FIS taško, antrose – 113,47.
R.Zavecko tėvas Giedrius Siguldoje tris kartus liko devintas elito grupėje (256,9 ir 269 FIS taško slalome).
Lietuvos kalnų slidininkai Baltijos taurės varžybų antrajame etape pateko tarp prizininkų ir kitose amžiaus grupėse.
Didžiojo slalomo rungtyje vaikinų iki 14 m. amžiaus grupėje triumfavo Oskaras Karlavičius, o tarp vaikinų iki 16 m. antrąją vietą iškovojo Kristijonas Merkys. Super slalomo lenktynėse tarp mergaičių iki 12 m. trečia buvo Liepa Karlonaitė, o „Masters“ grupėje šeštas – Linas Samaška. Paraleliniame slalome ketvirtąsias vietas užėmė L.Karlonaitė ir Povilas Lenkutis (iki 14 m.).
Pirmasis Baltijos taurės varžybų etapas dar lapkritį vyko Druskininkų „Snow Arenoje“, o lemiamas, trečiasis, bus surengtas kovo 11-24 d. Suomijoje. Po dviejų etapų geriausia tarp lietuvių yra R.Zavecko pozicija – jis vyrų elito grupėje žengia antras.
R.Zaveckas ir V.Aleksandravičius iš Latvijos keliavo į Lenkiją, kur vyko FIS varžybos.
Didžiajame slalome R.Zaveckas buvo 14-tas (83,44 FIS taško), slalome – penktas (67,38 FIS taško), o V.Aleksandravičius didžiajame slalome užėmė 22-ąją vietą (106,95 FIs taško), o slalome – 20-ąją (112,51).
Po Baltijos taurės antrojo etapo Latvijoje buvo surengtos Siguldos taurės varžybos. Didžiojo slalomo lenktynėse tarp merginų iki 16 metų trečia buvo Deivina Vailionytė, ketvirta – Monika Mortūnaitė, vaikinų iki 12 m. grupėje ketvirtąją vietą užėmė Nojus Užkuraitis, tarp vaikinų iki 14 m. trečias finišavo Medas Dobelinskas, ketvirtas – Augustas Vanagaitis, penktas – Tautvydas Pluščiauskas. Vaikinų iki 16 m. grupėje antrąją vietą iškovojo Jokūnas Lapienis, vyrų 20-30 m. grupėje šeštas buvo Erlandas Ruseckas, 30-40 m. grupėje ketvirtąją vietą užėmė L.Samaška, penktąją – Artūras Bikulč.
Paraleliniame slalome savo grupėse M.Dobelinskas tapo nugalėtoju, T.Pluščiauskas ir D.Vailionytė finišavo antri, N.Užkuraitis – trečias, M.Mortūnaitė, A.Vanagaitis ir L.Samaška – ketvirti.
Čekijoje – auksas
Keletas Lietuvos atstovų rungėsi Čekijoje vykusiose FIS Masters varžybose, kur lenktyniavo kalnų slidininkai nuo 30 iki 93 metų.
Geriausiai sekėsi Simonui Masalskui, iškovojusiam pirmąją vietą amžiaus grupėje nuo 35 iki 39 metų. Tarp 30-34 m. kalnų slidininkų penktas buvo Piotras Bukinas, o tarp 40-44 m. penktąją vietą užėmė Jurgis Janulionis.
Čekijoje taip pat startavo Aistis Domkus ir Adomas Janulionis.
Lenktyniavo Vilniuje
Dauguma Latvijoje ir Čekijoje savaitgalį lenktyniavusių mūsų šalies sportininkų antradienį rinkosi Vilniuje – Liepkalnio slidinėjimo centre vyko Lietuvos vaikų, jaunių ir jaunučių pirmenybių 4-asis etapas ir suaugusiųsių „Snow Bees“ taurės slalomo varžybose.
Čia nugalėtojais savo amžiaus grupėse tapo Neringa Stepanauskaitė, L.Karlonaitė, D.Vailionytė, Birutė Markelytė, Zacharas Grigonis, Rapolas Lapienis, Vilius Pranulis, A.Vanagaitis, Radvilas Janulionis, Karolis Janulionis, S.Masalskas, Tauras Milašius.
Iš viso šiose varžybose dalyvavo 54 kalnų slidininkai. Absoliučiai geriausius rezultatus pasiekė K.Janulionis ir L.Karlonaitė.

Varžybas rengė Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija, Lietuvos kalnų slidinėjimo federacija, Liepkalnio slidinėjimo centras, klubas „Snow Bees“, o prizus kartu su organizatoriais įsteigė ir Vilniaus miesto sporto centras.