Anykščiuose finišavo Lietuvos riedslidžių taurės varžybos

2016 m. gegužės – spalio mėnesiais Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija (LNSA) kartu su slidinėjimo entuziastais Nemenčinėje, Utenoje ir Anykščiuose įvykdė 4 Lietuvos riedslidžių taurės etapus. Į varžybas buvo kviečiami ne tik slidininkai, bet ir riedutininkai.

Finalinis etapas vyko spalio 3 dieną, sekmadienį, Anykščių regioniniame parke. Nepaisant lietingos dienos prie starto linijos, Lajų tako papėdėje, išsirikiavo per 120 sportininkų. Juos palaikė ne tik į varžybas atvykę sirgaliai, bet ir keli šimtai turistų, lankančių Anykščių apylinkes. Galutinėje 4 etapų įskaitoje, vaikų iki 13 metų amžiaus grupėje, nepralenkiami buvo Viktorija Romanova iš Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos (Vilniaus raj. sav. SM)  ir Ernest Tretjekov iš Visagino sporto centro (Visagino SC). Tarp riedutininkų šioje amžiaus grupėje pirmieji buvo „Snow Arena“ komandos nariai Liepa Karlonaitė ir Medas Dobelinskas.

15 metų amžiaus grupėje, Fausta Repečkaitė iš Anykščių kūno kultūros ir sporto centro (Anykščių KKSC) po paskutiniojo etapo šoktelėjo iš antrosios į pirmąją vietą bei iškovojo nugalėtojos taurę. Vaikinų grupėje sumoje nugalėjo dar vienas Vilniaus raj. sav. SM atstovas Romuald Aleksandrov.

Septyniolikmečių grupėje nepralenkiami buvo Utenos sporto centro (Utenos DSC)  atstovė Martyna Biliūnaitė ir Anykščių KKSC atstovas Ąžuolas Bajoravičius.

Bendroje moterų įskaitoje virė labai įdomi kova, nes intrigos įnešė Pasaulio čempionato, Pasaulio taurės riedslidėmis prizininkė Valentina Kaminskaya iš Baltarusijos, kurios pasiektas rezultatas trečiame etape labai stipriai įtakojo kitų Lietuvos sportininkių įskaitinius taškus. Vis gi, bendroje sumoje nugalėjo Marija Kaznačenko iš Ignalinos slidinėjimo klubo „Sėkmės trasa“, antroji buvo Justė Umbrasaitė (Vilniaus SK „Gavaitis“), o trečiąją vietą užėmė Ingrida Musteikienė (Utenos DSC). Vyrų grupėje, nors startavo visi stipriausi šalies slidininkai, intrigos buvo kiek mažiau, kadangi nuolatinis pasaulio taurės varžybų dalyvis, olimpietis Modestas Vaičiulis (Ignalinos SK „Sėkmės trasa“) užtikrintai laimėjo visus 4 etapus ir iškovojo nugalėtojo taurę, antrasis liko Stepan Terentjev iš Visagino SC, trečiasis – Tautvydas Strolia (Ignalinos SK „Sėkmės trasa“).

Riedutininkų grupėje „Terra Sport“ komandos atstovas Viktoras Češulis toli už nugaros paliko visus savo varžovus ir nesunkiai iškovo Lietuvos riedslidžių taurės nugalėtojo titulą. Moterų tarpe, lyderėms startavus tik dvejuose etapuose, situacija pasinaudojo Neringa Černikova, kuri tapo nugalėtoja.

Įvykusios varžybos buvo puikus puikus pasirengimo ciklas vasaros metu artėjančiam žiemos sezonui, o jau nuo spalio vidurio stipriausi šalies slidininkai išbandys sniego trasas Skandinavijos šalyse.

IV etapo rezultatai;
Suminiai rezultatai