Vilniečiai sporto klubą keičia į riedslides

marijusVilniuje net ir gražią vasaros dieną gali sutikti slidininką, šliuožiantį asfaltu slidėmis su ratukais. Taip suderinami du malonumai – didelis greitis ir slidinėjimą primenanti važiavimo technika.

Vilnietis Marijus Rindzevičius iki 2003 metų buvo profesionalus slidininkas, kandidatas į olimpinę rinktinę, tačiau nusprendė baigti profesionaliai sportuoti.

Tačiau atsisakyti slidžių, net ir vasarą, 34 metų vyras neketina. Šiltajam metų laikui jis yra įsigijęs riedslides – trumpas slides su ratukais.

Važiuoti nėra sunku

Profesionaliems slidininkams riedslidės – išeitis, kai nėra galimybės slysti sniegu. Tačiau ant riedslidžių drąsiai gali lipti ir mėgėjas.

Pasivažinėjimas vasaros slidėmis gali būti ne tik smagus laisvalaikio leidimas, bet ir pasirengimas slidinėjimo sezonui, taip pat toks sportavimo būdas labai naudingas sveikatai.

„Pradėti važinėti riedslidėmis lengviau negu slidinėti, nes jos lengviau rieda, o su slidėmis sunkiau slysti, ypač jei sniegas šlapias“, – patirtimi dalijosi Marijus.

Anot jo, mėgėjui slidėmis nušliuožti 10 kilometrų gali būti nemenkas iššūkis, tačiau riedslidėmis – vieni juokai.

Riedslidžių trūkumas – jomis bet kur nepavažinėsi. Vienintelė riedslidžių trasa Lietuvoje įrengta Ignalinoje.

Vilniuje yra trys tam tinkamos vietos: Vingio parkas, Žirmūnų dviračių tako 4 kilometrų dalis nuo Valakampių iki Šilo tiltų ir Valakampiai, kur, anot Marijaus, traukia tie, kurie nori rimčiau pasportuoti ir pasiekti didesnį greitį.

Entuziastų vis daugėja

„Vingio parke daug žmonių, todėl ten nesaugu važinėti riedslidėmis, tačiau mėgėjiškam pasivažinėjimui erdvės užtenka“, – pasakojo M.Rindzevičius.

Lietuvoje riedslidės dar nėra populiarios, tačiau mėgėjų, važinėjančių vasaros slidėmis, daugėja.

„Žmonės darosi smalsūs, viską nori išbandyti, – sakė pašnekovas. – Sutinku žmonių, kurie tik dabar susipažįsta su šia pramoga. Skambina, teiraujasi, konsultuojasi, klausia apie inventorių. Tokių besidominčiųjų vis daugėja.“

Prieš kelerius metus Lietuvoje riedslidžių nebuvo kur įsigyti, todėl apie slidinėjimą jomis nebuvo nė kalbos. Dabar įsigyti vasaros slides nėra sunku.

Anksčiau Vilniuje net nebuvo slidinėjimo trenerio, o dabar olimpiečio Ričardo Panavo dėka Vilniuje sparčiai daugėja ir slidininkų, ir riedslidininkų.

Geriau nei sporto klubas

Kokybiškoms riedslidėms reikėtų išleisti apie 700 litų.

„Tai, atrodo, nemaža suma, bet įsigijus kokybiškas riedslides jos atlaikys 10 metų. Žmonės, eidami į sporto klubus, daug daugiau išleidžia pinigų, o nauda tikrai nėra didesnė, – įsitikinęs riedslidininkas. – Sporto klube tik stiprinami raumenys, o važinėjant riedslidėmis lavinami raumenys ir dirba širdis.“

Kad riedslidėmis važinėti būtų saugu, smagu ir naudinga, reikia lygaus asfalto.

„Jei danga grublėta, atsiranda vibracija, ji žalinga sąnariams. Važinėjimasis tampa ne sveikas, o žalingas“, – pabrėžė Marijus.

Šaltinis: lrytas.lt