Latvijoje vyko Pasaulio riedslidžių taurės etapo varžybos

Vasaros sezono metu slidininkai tęsia intensyvų treniruočių procesą bei varžosi įvairiose tarptautinėse varžybose. Šių metų liepos 17-21 dienomis Madonoje (Latvija) vyko Pasaulio riedslidžių taurės etapas, kuriame varžėsi ir Lietuvos slidininkai.

Šios varžybos vyko atskirose jaunimo bei suaugusiųjų grupėse. Jaunimo tarpe Lietuvos komandą sudarė: Kornelija Sukovaitė, Emilija Bučytė, Ieva Dainytė, Mykolas Barčys, Matas Gražys ir Aironas Pūras.
Suaugusiųjų grupės atstovai: Eglė Savickaitė, Modestas Vaičiulis, Tautvydas Strolia.

Dalyvių laukė kiek neįprastas varžybų rugčių grafikas, kadangi komandinio sprinto rungtis vyko atskiru 2×1.7 km. kvalifikaciniu važiavimu, po kurio sekė 2×5.1 km. finalinė rungtis. Šioje rungtyje lietuvaičiai jaunimo vaikinų ir merginų grupėje iškovojo 7-as vietas. Suaugusiųjų grupėje vyrai užėmė 9 vietą, o moterys buvo 10.

Asmeninėse atskiro starto varžybose tarp lietuvių geriausiai sekėsi Ievai Dainytei, kuri jaunimo grupėje iškovojo 5 vietą. Emilija Bučytė ir Kornelija Sukovaitė liko 19 ir 20 vietose. Vaikinų tarpe Matas Gražys buvo 16-as, o Mykolas Barčys liko 20-as.

Arti medalio asmeninio sprinto rungties jaunimo merginų grupėje buvo Emilija Bučytė – ji finišavo 4-a tarp 18 dalyvių. Vaikinų grupėje Aironas Pūras buvo 13-as, Mykolas Barčys – 14-as, o Matas Gražys – 16-as.
Moterų sprinte Eglė Savickaitė užėmė 13-ą vietą tarp 18 dalyvių.

Paskutinę varžybų dieną dalyviai varžėsi bendro starto ilgo nuotolio distancijoje. Šioje rungtyje moterų grupėje Eglė Savickaitė liko 20-oje vietoje. Vaikinų jaunimo grupėje Matas Gražys buvo 16-as, o Mykolas Barčys liko 21-oje vietoje.

Po startų šiose varžybose Lietuvos sportininkai tęsia treniruočių procesą ir rugsėjo 12-15 dienomis dalyvaus Pasaulio riedslidžių čempionate Italijoje.

Aukšto sportinio meistriškumo programą dalinai finansuoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.