„Atstovauti savo gimtinei olimpinėse žaidynėse – mano gyvenimo svajonė“, – sako jauniausias Lietuvos olimpinės delegacijos narys 18-metis A.Drukarovas.
„Olimpiada yra kiekvieno sportininko svajonė. Jos siekdami, mes vos ne kiekvieną dieną leidžiame sporto salėje ar trasose. Tai didžiausios varžybos, turinčios labai ilgą ir gražią istoriją. Todėl atstovauti savo gimtinei olimpinėse žaidynėse – mano gyvenimo svajonė“, – neslėpė 18-metis „Snow Bees“ klubo narys Andrejus Drukarovas, užsitikrinęs vietą šalies olimpinėje rinktinėje.
Nacionalinėje atrankoje į vienintelę mūsų šaliai skirtą vietą Pjongčango žaidynių vyrų kalnų slidinėjimo varžybose A.Drukarovas aplenkė Sočio olimpietį Roką Zavecką. Kelialapio likimą lėmė aukštesnė vieta ir didesnis nei 15-os Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) taškų vidurkio skirtumas nuo 2016 m. liepos skaičiuojamame olimpiniame atrankos reitinge. Šias atrankos taisykles Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija patvirtino pernai.
Jauniausiu Lietuvos olimpiečiu Pjongčange būsiančio A. Drukarovo gyvenimas ir karjera sukasi svaiginančiu greičiu. Vilniuje gimęs ir iki devynerių metų čia augęs vaikinas vėliau persikėlė į Šveicariją, kur buvo įsikūrusi jo mama. 2013-aisiais, būdamas vos 14-os, A.Drukarovas pradėjo mokslus specializuotame kalnų slidinėjimo koledže Italijoje. Ir iš čia iškart šovė tarp geriausių mūsų šalies kalnų slidininkų.
Pirmąsyk olimpinę dvasią A.Drukarovas pajuto dar 2016 m. Lilehameryje – ten jis atstovavo Lietuvai jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse. O rimčiausios suaugusiųjų varžybos, kuriose teko dalyvauti jaunajam talentui – pernai Sankt Morice (Šveicarija) vykusiame pasaulio čempionate. Čia debiutantas geriausiai pasirodė didžiojo slalomo rungtyje – 43-ioji vieta. Slalomo atrankoje jam nepavyko pasiekti finišo.
Liucernos universiteto pirmakursis Pjongčange taip pat startuos ir slalomo, ir didžiojo slalomo rungtyse.
Vos trečia sezoną suaugusiųjų varžybose lenktyniaujantis sportininkas pernai pasiekė geriausią šalies istorijoje rezultatą slalomo (45,64 FIS taško) slalomo rungtyje. Ankstesnis rekordas – 50,17 FIS taško – dar nuo 1997 m. priklausė olimpiečiui JAV lietuviui Linui Vaitkui.
FIS taškai, skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio ir kelis kitus duomenis, yra vienas svarbiausių rodiklių olimpinėje atrankoje, taip pat daug lemia siekiant gauti geresnę starto poziciją tarptautinėse varžybose. Kuo mažiau taškų tuo geresnis rezultatas.
Absoliutus Lietuvos rekordininkas yra L. Vaitkus. 1997 m. jis didžiojo slalomo rungtyje gavo 43,86 taško. Didžiajame slalome antrą geriausią visų laikų Lietuvos rezultatą pernai pasiekė A.Drukarovas – 46 taškai.
A.Drukarovą treniruojančiam italui Corrado Castoldi pavyko išugdyti jau ne vieną olimpietį – 2014 m. Sočyje startavo jo auklėtinis iš Italijos Roberto Nani. Lietuvis sportininką į Pjongčangą lydės pagrindinio trenerio asistentas Giuseppe Compagnone. Italas Nicola Paulonas treniruoja ir olimpinių žaidynių moterų kalnų slidinėjimo varžybose startuosiančią 23 metų Ieva Januškevičiūtę.
Pjongčange Lietuvai taip pat atstovaus slidininkai Marija Kazanačenko, Modestas Vaičiulis ir Mantas Strolia bei keturi biatlonininkai – Natalija Kočergina, Diana Rasimovičiūtė, Tomas Kaukėnas ir Vytautas Strolia.
Į atsarginių sportininkų sąrašą pateko biatlonininkai Gabrielė Leščinskaitė ir Karolis Dombrovskis, slidininkas Tautvydas Strolia ir kalnų slidininkas R.Zaveckas.
Andrejau, kada supratai, kad gali patekti į olimpines žaidynes?
Apie tai galvojau dar praėjusį sezoną, kai smarkiai pagerinau savo rezultatus. Bet tai buvo tik pusė darbo. Šis sezonas buvo ypatingai sunkus, nes turėjau atlaikyti atkaklią konkurenciją.
Apie tai, kad esu pagrindinis kandidatas važiuoti į Pjongčangą, tikrai supratau po sėkmingo pasirodymo slalomo rungtyje varžybose Ispanijoje gruodį ir didžiojo slalomo lenktynių Italijoje sausį, kur užfiksavau geriausius rezultatus tarp lietuvių skaičiuojant FIS taškus šį sezoną. Dar vienas ženklas buvo varžybos Bosnijoje, kur aš aplenkiau pagrindinį savo konkurentą.
Tačiau galutinai patikėjau, jog esu olimpietis, tik po LNSA patvirtinimo sausio 15 d.
Tačiau galutinai patikėjau, jog esu olimpietis, tik po LNSA patvirtinimo sausio 15 d.
Kaip artimieji sutiko žinią apie tavo patekimą į olimpines žaidynes?
Ir mama, ir Vilniuje gyvenanti močiutė buvo labai patenkintos ir didžiavosi manimi.
Kokie bus tavo tikslai Pjongčange?
Tikrai ne vien pasiekti finišą. Noriu būti tarp 40-ties geriausiųjų.
Gal jau domėjaisi, kuo išskirtines yra olimpinės trasos Korėjoje?
Mačiau keletą nuotraukų iš tos vietos, kur vyks olimpinėse kalnų slidinėjimo varžybos bet kokios ten bus trasos, nežinau. Bus labai įdomu.
Ar dėl to, kad esi dalyvavęs jaunimo olimpiadoje, bus lengviau tikroje olimpiadoje?
Ar dėl to, kad esi dalyvavęs jaunimo olimpiadoje, bus lengviau tikroje olimpiadoje?
Jaunimo olimpiada buvo labai graži mano patirtis, bet aš nė kiek neabejoju, kad tikros olimpinės žaidynėse bus daug aukštesnio lygio ir grožio.
Kur ruošiesi olimpiadai? Ar iki jos dar dalyvausi varžybose?
Pagrindinės mano treniruočių vietos yra Italijoje ir Šveicarijoje. Iki olimpinių žaidynių dar laukia 6-8 varžybos. Jose mano tikslas – pagerinti savo FIS taškus.
Pjongčange startuosianti Lietuvos kalnų slidininkė Ieva Januškevičiūtė planuoja prieš olimpiadą išbandyti jėgas ir Pasaulio taurės etape. Ar tavo planuose jo nėra?
Prieš olimpiadą Pasaulio taurės varžybose nestartuosiu, bet po olimpinių žaidynių gal ir turėsiu progą startuoti viename etape.
Šį varžybų sezoną pradėjai tik lapkričio pabaigoje, o prieš tai buvai grįžęs į Lietuvą tikrintis sveikatos. Gal buvo kažkokių problemų?
Mūsų sezonas labai ilgas, be to, rudenį nemažai varžybų buvo atšauktos. Ir praėjusį sezoną pradėjau lapkričio pabaigoje. Toks yra įprastas mūsų sezono planas. O lietuvoje buvau atlikti įprastinių tyrimų. Ir, aišku, aplankyti močiutę.
Olimpinėse žaidynėse lenktyniausi su ryškiausiomis pasaulio kalnų slidinėjimo žvaigždėmis. Ar nebaisu?
Galimybė lenktyniauti su superžvaigždėmis ir legendomis, tokiomis kaip Marcelis Hirscheris, mane tik dar labiau įkvepia, jokios baimės nejaučiu.
Šaltinis: www.sportas.info